Hallituksen blogi

Yhteystiedot ja hallituksen esittely:

Yhdistyksen hallitus kaudella 2021-2022 - hallitusvastuut kursiivilla

Hallituksen jäsenet:


Christel Hyden-Granskog (christel.hyden-granskog(at)hus.fi) - puheenjohtaja
Biologi, HUS, Helsinki

Hanna Savolainen-Peltonen (hanna.savolainen-peltonen(at)hus.fi) - varapuheenjohtaja
Erikoislääkäri, HUS, Helsinki

Jenni Jumpponen (jenni.jumpponen(at)ovumia.fi) - sihteeri
Laboratoriotekniikan insinööri, Ovumia, Tampere

Kirsi Kananen (kirsi.kananen(at)ovumia.fi) laboratoriofirmojen yhteyshenkilö
Biologi, Ovumia, Tampere

Linnea Backman (linnea.backman(at)tyks.fi) - Internetsivut, Facebook-vastaava
Kätilö, Tyks, Turku

Karoliina Viero (karoliina.viero(at)felicitas.fi) - rahastonhoitaja
Kätilö, Mehiläinen Felicitas-klinikka, Helsinki

Cristina Heinäsuo (cristina.heinasuo(at)hus.fi) - jäsenrekisterivastaava
Biologi, HUS, Helsinki

Ea Huhtala (ea.huhtala(at)hus.fi)- terapeuttien yhteyshenkilö
Psykologi, HUS, Helsinki

Marika Mikola (marika.mikola(at)pihlajalinna.fi) - lääkefirmojen yhteyshenkilö
Erikoislääkäri, Dextra, Helsinki


Yhdistyksen toimintaan liittyvissä asioissa voitte ottaa yhteyttä suoraan oman ammattiryhmänne edustajaan!