Hallituksen blogi

Yhteystiedot ja hallituksen esittely:

Yhdistyksen hallitus kaudella 2018-2019 - hallitusvastuut kursiivilla

Hallituksen jäsenet:


Antti Perheentupa (antti.perheentupa(at)tyks.fi)- puheenjohtaja
Erikoislääkäri, TYKS, Turku

Jenni Jumpponen (jenni.jumpponen(at)ovumia.fi) - sihteeri
Laboratoriotekniikan insinööri, Ovumia, Tampere

Christel Hyden-Granskog (christel.hyden-granskog(at)hus.fi) - varapuheenjohtaja
Biologi, HUS, Helsinki

Kirsi Kananen (kirsi.kananen(at)ovumia.fi) - nettivastaava
Biologi, Ovumia, Tampere

Marianne Byström (marianne.bystrom(at)tyks.fi) - koulutusjärjestelyistä vastaava
Kätilö, TYKS, Turku

Hanna Vidqvist (hanna.vidqvist(at)hus.fi) - jäsenrekisterivastaava
Laboratoriohoitaja, HUS, Helsinki

Karoliina Viero (karoliina.viero(at)felicitas.fi) - rahastonhoitaja
Kätilö, Mehiläinen Felicitas-klinikka, Helsinki

Mirka Paavilainen (mirka.paavilainen(at)ovumia.fi)
Psykologi, Ovumia, Tampere

Piia Poikkeus (piia.poikkeus(at)hus.fi) 
Erikoislääkäri, HUS, Helsinki

 

Yhdistyksen toimintaan liittyvissä asioissa voitte ottaa yhteyttä suoraan oman ammattiryhmänne edustajaan!